Wady i zalety Samsunga Galaxy S10 Plus

Udostępnij:

Dawno żaden smartfon Samsunga nie wzbudzał tak wiele emocji. Sprawdziliśmy jakie są wady i zalety tego sprzętu. 

Zalety Samsunga Galaxy S10 Plus 

Przede wszystkim elegancki i bardzo nowoczesny wygląd. Przód telefonu jest praktycznie cały wyświetlaczem. Nie ma tu mowy o żadnych ramkach, zmniejszających wielkość ekranu. Wyświetlacz w technologii Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 3040 x 1140 px sprawia, że telefon jest po prostu przepiękny. 

Dwa aparaty z przodu, to kolejny plus tego modelu. Wygląda to bardzo estetycznie, chociaż zmusza użytkowników do zmiany przyzwyczajeń. Teraz ikona naładowania baterii nie znajduje się w prawym górym rogu, ale dopiero za kamerą, bardziej na środku. 

Warto wspomnieć także, że jakość wykonania jest na równie wysokim poziomie, co jego wygląd. Biorąc ten telefon do ręki, czujemy, że jest to smartfon klasy premium. Cała konstrukcja jest także odporna na pył i wodę, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują. Dodatkowo telefon ten jest niezwykle lekki. 

Warto wspomnień także o wspaniałym aparacie, który pozwala na robienie świetnych filmów i zdjęć. Jedyną rzeczą do której można się tutaj przyczepić jest tryb nocny, który w ogóle nie radzi sobie z wykonywaniem ładnych zdjęć. 

Wady Samsunga Galaxy S10 Plus 

Pierwszą wadą jest czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem. Niestety nie działa on tak jak powinien. Praktycznie nie czyta odcisku naszego palca przez co cały czas trzeba wpisywać kod, aby odblokować telefon. Podczas codziennych czynności jest to po prostu bardzo uciążliwe. Przycisk ten jest bardzo mały, a do tego umieszczony pod ekranem, dlatego bardzo trudno jest w niego trafić, przez co użytkownik może się jedynie zniechęcić. 

Druga wadą tego produktu jest ergonomia. Telefon ten ma zakrzywiony ekran, co sprawia, że ciężko się go trzyma w ręku. Dodatkowo każda akcja, która wykonywania jest przy krawędzi telefonu musi być powtarzana kilka razy, ponieważ w tym miejscu ekran dotykowy działa dużo gorze.