Kto może dzwonić do Ciebie z numeru zastrzeżonego? Czy posiadanie numeru zastrzeżonego jest legalne? Co możemy zrobić jeśli dany numer dzwoni do nas cały czas? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule 

Każdy może mieć numer zastrzeżony 

Posiadanie numeru zastrzeżonego jest całkowicie legane i nie jest to łamaniem prawa. Tak naprawdę każdy z nas może mieć numer zastrzeżony w kilka sekund. Oczywiście najczęściej jest to osoba, która nie ma w stosunku do nas miłych zamiarów. Najczęściej są to sprzedawcy, którzy chcą nam wcisnąć chwilówkę, kredyt lub nowy abonament. Zdarzają się także zaproszenia na popularne już pokazy garnków. Takie osoby niestety nie znają słowa "nie" dlatego bardzo ciężko się ich pozbyć. Pamiętaj jednak, że to ich praca i nie oni to wymyślają. Muszą trzymać się określonego skryptu. Kolejnym typem osób, które mogą dzwonić z numeru zastrzeżonego mogą być oszuści telefoniczni, którzy będą się podawać za policjanta lub pracownika banku, aby wyciągnąć od Ciebie jak najwięcej danych osobowych lub pieniądze, a może nawet dostęp do banku. Pamiętaj, aby nie podawać takich danych przez telefon. Jeśli jakiś policjant będzie miał do Ciebie sprawę na pewno przyjdzie do Ciebie osobiście. Kolejną grupą osób są żartownisie, których głównym celem jest Twoja złość, a ich świetna zabawa. 

Co możemy zrobić jeśli dany numer wydzwania do nas cały czas? 

Zdarzają się takie numery, które dzwonią do nas cały czas i nie chcą przestać. Nie musi to być numer zastrzeżony, może to być "normalny" widoczny numer. Po pierwsze warto sprawdzić w internetowych wyszukiwarkach numerów, kto to może być. Takie wyszukiwarki działają na zasadzie forum, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat danego numeru. Kolejnym krokiem może być blokada danego numeru bezpośrednio w naszym smartfonie. Wystarczy wybrać dany numer i wejść w jego ustawienia, powinna nam wyskoczyć wtedy lista możliwych opcji. Jedną z nich będzie "blokuj". Po zablokowaniu danego numeru, nie będziemy widzieć jego połączeń, a on będzie myślał, że mamy wyłączony telefon. W ogóle nie będzie sygnału.