Ranking filmów online

Udostępnij:

1. Piękna i Bestia (1991)- https://kino.pinbook.pl/animowany/piekna-i-bestia-1991-online

Kultowa animowana adaptacja Disneya francuskiej baśni, która wzrusza już od kilku pokoleń. Bella- córka nieco ekscentrycznego wynalazcy opiekuje się nim od śmierci matki. Pewnego dnia ojciec nie wraca z podróży. Bella postanawia go odszukać. Poszukiwania doprowadzają ją do ponurego zamku ukrytego w ciemnym lesie. Okazuje się, że w zamku mieszka tajemnicza Bestia, która uwięziła ojca dziewczyny, ponieważ ten chciał zerwać kwiat z jego ogrodu. Belli udaje się wynegocjować wymianę- ona pozostanie w zamku razem z Bestią w zamian za wolność dla ojca. Z czasem Bella poznaje resztę mieszkańców zamku- Płomyka, Panią Imbryk, Bryczka, ale też gadającą Miotełkę i Szafę i dzięki nim poznaje coraz więcej szczegółów z życia Bestii. Czy mroczna Bestia odkryje przed Bellą swoje tajemnice? Czy Bella odkryję zagadkę samotnej Bestii i zaczarowanego zamku? I wreszcie, jak ułoży się codzienność tej niezwykłej pary, którą odtąd zaczną dzielić?

2. Mulan-https://kino.pinbook.pl/animowany/mulan-online

Animowana adaptacja Disneya chińskiej legendy. Akcja filmu toczy się w trakcie najazdu Hunów na Chiny. Ojciec Mulan- głównej bohaterki dostaje wezwanie do wojska, jest on jednak mocno schorowany dlatego dziewczyna decyduje się uciec z domu i wstąpić do wojak przedstawiając się nazwiskiem swojego ojca. Jednak nie jest to łatwe zadanie, oprócz zmiany głosu i wyglądu Mulan musi cały czas się pilnować, aby nie wydać się przed żadnym z kolegów. Dodatkowo wojsko wymaga odpowiedniej formy, dlatego też początkowe treningi są dla dziewczyny bardzo wymagające i wykańczające. Towarzyszem niedoli Mulan zostaje Mushu- mały czerwony smok wysłany przez duchy przodków jej rodziny, który ma być dla niej wsparciem w tej misji, jednak smok przyciąga więcej nieszczęść niż można było sobie wyobrazić. Oczywiście w filmie nie braknie również wątku wielkiej miłości. W trakcie jednego ze starć z Hunami Mulan ratuje cały swój oddział wraz z kapitanem Shangiem, sama jednak zostaje ranna. Badający ją lekarz odkrywa prawdę o jej płci. Karą za podszywanie się jest śmierć, jednak w zamian za uratowanie życia kapitan oddziału postanawia darować jej życie, jednak dziewczyna nie może dalej podążać z nimi, decyzją kapitana zostaje sama w górach. W trakcie swojej samotnej drogi powrotnej  do domu Mulan odkrywa wojska Hunów podążające na zamek cesarski. Czy dziewczyna zdąży ostrze swój oddział? Czy uratuje im życie ponownie?

3. Dobre Miejsce- https://kino.pinbook.pl/komedia/dobre-miejsce-online

Amerykański serial komediowy o niezwykle pomysłowej fabule. Eleanor po śmierci trafia do dobrego miejsca przeznaczonego dla, jak sama nazwa wskazuje- dobrych ludzi. To miejsce gdzie wszyscy są dla siebie mili, każdy ma swojego towarzysza z którym wspólnie mogą się oddawać swoim ulubionym czynnościom, którymi zajmowali się za życia. Jednak od samego początku Eleanor coś się nie zgadza... Za życia wcale nie była aniołem, zdarzały jej się różne wpadki i raczej nie przepadała za ludźmi. Dom w dobrym miejscu, który miał być odzwierciedleniem jej wszystkich marzeń wcale taki nie jest. Towarzysz, który miał być jej idealnym dopasowaniem, człowiekiem z którym mogłaby spędzić całą wieczność okazuje się rozchwianym emocjonalnie profesorem filozofii, który nie potrafi się na nic zdecydować. Z biegiem czasu pojawia się coraz więcej czynników, które jej nie pasują, czy to na pewno jest miejsce do którego miała trafić? A może nastąpiła jakaś pomyłka?